Mówią zdjęcia

Obrazkowo | Listopad heliosem malowany

W ramach przerwy od azjatyckich klimatów, które jeszcze zagoszczą na stronie, chciałam pochwalić się efektami pracy z obiektywem Helios. Muszę przyznać, że w wyjątkowy sposób umilił mi jesienne spacery i spotkania z przyjaciółmi, co zaowocowało kilkoma portretami, ale i zdjęciami natury, które bardzo lubię.

On nie robi zdjęć. On je maluje. Helios to od niedawna moje ulubione narzędzie do zabawy ze światłem, portretem i detalem. A przypięty do mojego skromnego Nikona potrafi zapewnić mi porządny efekt rozmycia i bokehu. Trzeba się trochę napracować, żeby uzyskać pożądany efekt, ale jest to warte poznania tajników fotografii w trybie całkowicie manualnym (ciągle się uczę, a ten obiektyw działa tylko na manualu, więc nauka postępuje) i ciągłego zmieniania ustawień w zależności od oświetlenia i efektu, który chce się finalnie zobaczyć na zdjęciu.

Zapełnia mi się również kolejny film w moim Zenicie, więc niedługo znów pokażę co mi z tego wyjdzie (o ile wyjdzie). Zdjęcia z mojej pierwszej kliszy można znaleźć w TYM wpisie.

Dziś pozuje mi jesienna, polska natura, krakowskie ulice, siostra, przyjaciele i … moja szarlotka, a także ja sama (tak, to się czasem zdarza) ;) A króluje złoto i stonowane kolory.

Taki był listopad. Grudzień będzie analogowy.

A ja będę robić więcej zdjęć Heliosem, którego pokochałam i na pewno przynajmniej raz w miesiącu będę je tutaj publikowała. Będzie więcej fotografii wyrwanych z kontekstu, z najbliższego otoczenia, bo nie samymi podróżami człowiek żyje ;)

 

 • Zazdroszczę talentu i oka do szczegółu :) Ja sama jestem fotograficznym beztalenciem :P

 • Fotografia coraz bardziej mnie kręci. To znaczy, chciałabym robić dobre zdjęcia, coś tam próbuję.. Ponoć nawet mam oko, ale technika , sprzęty i teoria mnie przerastają… :(

  • Mnie teoria też na początku przerastała, ale stwierdziłam, że nie spocznę dopóki tego nie załapię ! Wciąż się uczę, ale z odrobiną samozaparcia wszystko idzie łatwiej ;)

 • Piękne zdjęcia :) Charlotte – już tyle lat, a ja jeszcze nigdy nie wstąpiłam :p

 • Wspaniałe zdjęcia!

 • Śliczne zdjęcia :) A o Miłosci krzycz, ile sił w gardle! :)

 • Piękne zdjęcia! Sama też uwielbiam fotografować. Możesz zdradzić jakim Nikonem się posługujesz? Zdjęcia wychodzą naprawdę super a poszukuje jakiegoś sprawdzonego modelu. Pozdrawiam

  • Zdjęcia robię podstawowym Nikonem d3300, właściwie dla początkujących, na pierwszy tego typu aparat jak najbardziej się nadaje ;)

 • Cudowne zdjęcia, piękne kolory <3 Wspaniale ukazują piękno obecnej pory roku. Bardzo przyjemnie wsiąknąć w tę aurę melancholii :)