Polska

Małopolska zima

Szczerze przyznam, że czekałam z utęsknieniem na śnieżny weekend w Krakowie i na to aż powiem sobie „o tak, to jest prawdziwa małopolska zima, biorę aparat i ruszam przed siebie”. Taki dzień przyszedł wczoraj, to był dzień z serii „patrzę za okno, widzę idealną na spacer i zdjęcia pogodę”… w tym przypadku tą piękną pogodą była dla mnie śnieżyca i niezbyt niska temperatura, żeby nie przymarzały ręce i żeby przyjemnie chodziło się po mieście.

Zawsze uwielbiałam podziwiać zimę na zdjęciach lub z okna, więc trochę z dystansu. Oczywiście nie liczę tutaj dzieciństwa, kiedy to szalało się na sankach aż do momentu przemoczenia ubrań do tak zwanej suchej nitki, powrotu do domu na obiad i przebrania się w coś suchego a później wyjścia na kolejnych kilka godzin. Jak każdy dzieciak, uwielbiałam zimę. Później to się trochę zmieniło, wiadomo dorosłość i te sprawy ;) Mimo to zawsze uważałam, że zima jest niezwykle fotogeniczną porą roku. Zdjęcia są jasne, delikatniejsze i eleganckie. Dominuje na nich jeden kolor, a mimo to nie tracą na swojej wartości. Tak właśnie widzę zimę na zdjęciach. Jej wyjątkowość starałam się uchwycić w moim obiektywie.

A Wy jaki macie stosunek do zimy? Miłość, czy nienawiść? ;) A może jesteście gdzieś pośrodku, tak jak ja?

Zima jest piękna, ale za tydzień (tak dla odmiany) będę miała okazję pozwiedzać, popróbować i pofotografować Madryt i prawdopodobnie Toledo, a tam temperatury są zdecydowanie wyższe niż u nas. Relacja oczywiście będzie ! Do następnego ;)

Jako ciekawostkę dodam, że zdjęcia robione były przed południem, a po południu zaświeciło słońce i większość śniegu po prostu się rozpłynęła. Zdążyłam do uwiecznić, uff :)

Zapisz

 • Natalia Jaranowska

  Ani miłość ani nienawiść. Nie tęsknię za polką zimą i oglądanie jej na monitorze mi wystarczy :) Powodzenia w realizacji wszystkich planów and happy new year from New Zealand! :)

 • Właśnie podobnie jak Ty, biegam po zimie z aparatem. Lubię :)

 • Uwielbiam zimę :)

 • Anubis

  Ja jako okropny zmarźluch wizualnie uwielbiam zimę, ale zza okna, w ciepłym swetrze, kocyku i z kubkiem gorącego napoju. :)

 • Piękną mamy zimę w tym roku w Krakowie :)
  Jeszcze jakby SmoG co jakis czas nam się nie pokazywał to byłoby już cudownie.

 • Jednak chyba wolę słoneczną zimę :). Ze śniegiem i słońcem – taką, jak była w niedzielę.

 • Oj tak – zimą wszystko staje się magiczne! Nic, tylko brać aparat i czym prędzej ruszać na spacer tak jak właśnie uczyniłaś :).

 • Katarzyna Wojtyńska-Stahl

  Zima w Małopolsce je piękna – wiem, bo mam ogród w Beskidzie wyspowym i jago malowniczość cieszy moje oczy…