Inne

Liebster Blog Award

Kilka dni temu zostałam nominowana do Liebster Blog Award, za co bardzo chciałabym podziękować Madame Bonheur ! Dziękuję Ci jeszcze raz za nominację, czuję się wyróżniona. Zabawa polega na odpowiadaniu na pytania, które zadaje osoba nominująca osobie nominowanej, więc dzięki temu można lepiej się poznać i poruszyć na blogu trochę inne niż zwykle kwestie.

Każdy, kto bloguje, z pewnością tę zabawę kojarzy, a ja uważam ją za całkiem fajną i przyjemną. Między innymi dlatego, że na blogu rzadko skupiam się na swojej osobie. Podejmuję więc wyzwanie i prezentuję wpis, który dzięki temu będzie inny, niż wszystkie. Zgodnie z zasadami Liebster Blog Award nominuję do zabawy kolejne osoby, których lista, wraz z moimi pytaniami, pojawi się na końcu posta.

Oto pytania od Madame Bonheur, na które odpowiem poniżej:

 1. Jakie trzy słowa opisują Cię najlepiej?
 2. Jakie jest Twoje życiowe motto?
 3. Z czego w życiu jesteś najbardziej dumna?
 4. Jakie są trzy rzeczy, bez których nie wyobrażasz sobie życia?
 5. Czy masz jakiś codzienny rytuał, który poprawia Ci humor?
 6. Gdybyś mogła być obywatelem (obywatelką) dowolnego państwa świata, to jakie byś wybrała?
 7. Czy masz jakieś ulubione miejsce, do którego lubisz wracać albo które wspominasz z sentymentem?
 8. Myślałaś kiedyś o tym, żeby się wyprowadzić w inne miejsce i zacząć wszystko od nowa? Jeśli tak, to gdzie ?
 9. O spełnienie jakiego życzenia poprosiłabyś złotą rybkę?
 10. Jakie blogi w sieci najchętniej czytasz i dlaczego?
 11. Dlaczego zdecydowałaś się prowadzić własnego bloga?

Jakie trzy słowa opisują Cię najlepiej?

Takie trudne pytanie już na sam początek? :) Myślę, że najlepiej opisują mnie te trzy – spokojna, empatyczna i dość wrażliwa. Dlaczego akurat te? Bo uważam się za osobę dość spokojną i może z początku trochę zdystansowaną, nie przepadam za głośnymi imprezami – od tego wolę spotkanie w małym gronie przyjaciół, albo wieczór z książką w domu. Empatyczna dlatego, że zawsze staram się wczuć w czyjąś sytuację i myślę o tym, co czują inni w danej sytuacji, może czasem aż za bardzo ;) A z tą ostatnią cechą, którą wskazałam to jest tak, że nadmierną wrażliwość okazuję wobec zwierząt – potrafię zachwycać się każdym, napotkanym na ulicy psem, gadać o nich bez końca, wymyślać im pseudonimy (uwierzcie, jestem w tym naprawdę dobra ha, ha), a każda informacja o krzywdzie wobec zwierząt pozostaje w mojej pamięci na bardzo długo. Bonusowo dodam czwartą cechę – dystans do swojej osoby (powiedziano mi to ostatnio w pracy) – bo kto potrafi w tak zabawny sposób mówić o tym, jak bardzo lubi się dobrze najeść? Ponoć ja ;)

A widać to na załączonym obrazku !

Podglądać innych przy pracy i widzieć jak gotują/pieką też uwielbiam.

Jakie jest Twoje życiowe motto?

Szczerze mówiąc nie ma konkretnej myśli, która mogłaby być moim życiowym motto. Właściwie to chyba nigdy się nad tym nie zastanawiałam, więc może pora to zrobić? Uważam, że na kolejnych etapach naszego życia pewne priorytety się zmieniają, zaczynają nas interesować coraz to inne kwestie, ale taką najbardziej uniwersalną myślą dla mnie jest chyba coś na wzór życia w zgodzie z samym sobą. Lubisz coś robić? Rób to i nie przestawaj tylko dlatego, że komuś się to nie podoba. Coś sprawia Ci przyjemność? Nie zmieniaj tego i tak dalej i tak dalej.

Z czego w życiu jesteś najbardziej dumna?

Na pewno z tego, że pracuję z językiem obcym (czyli z tego, że zrealizowałam swój cel, dla którego podjęłam studia i udało mi się je skończyć). Jestem też dumna z tego, że udało mi się wyjechać kiedyś na studia za granicę (erasmus), mimo że wcześniej się tego obawiałam, ale jakoś przełamałam swój lęk i na tym skorzystałam. Jestem dumna, że w pewnych kwestiach potrafiłam przejąć inicjatywę, choć bardzo się bałam, ale zawalczyłam o coś, na czym mi zależało. No i jestem też dumna z tego, że założyłam bloga i chcę go rozwijać, a to, co robię ogląda ktoś jeszcze poza mną i moją rodziną (mamo, tato i siostro pozdrawiam i też dziękuję, że tu zaglądacie :))

Jakie są trzy rzeczy, bez których nie wyobrażasz sobie życia?

Po pierwsze komputer i Internet – no tak tak… tak właśnie jest. Wyobraźcie sobie życie bez tych wszystkich udogodnień, jakie oferuje – zakupy, pomoc naukowa, wszelkiego rodzaju inspiracje blogowe, zdjęciowe, kulinarne itp., albo fajne znajomości, jakie udaje zawrzeć na przykład dzięki blogowaniu. O ile łatwiejsza jest dzięki temu komunikacja… skype, messenger etc. Dla mnie rzecz niezbędna. Będąc nadal w temacie rzeczy, nie mogłabym nie wspomnieć o moim ukochanym aparacie fotograficznym ! Oprócz dobrego towarzystwa to właśnie on towarzyszy mi w każdej podróży i bacznie ze mną wszystko obserwuje. Nie wyobrażam sobie nie móc uwieczniać na zdjęciach wszystkich pięknych rzeczy, które nas otaczają. Nie ma opcji, bo jest to moja pasja ;) No i trzecia rzecz to… krem do rąk. Mówię całkiem serio ! Nie myślałam, że kiedyś będziecie mieli szansę przeczytać tutaj o moim małym „zboczeniu”, jakim jest kremowanie rąk po każdym ich umyciu, no ale nie mam nic na swoje usprawiedliwienie. To rzecz bez której nie umiem się obejść i wcale się tego nie wstydzę :)

Tak, to TEN krem, bez którego nie mogę się obejść ;)

Czy masz codzienny rytuał, który poprawia Ci humor?

No pewnie, chyba każdy z nas ma coś takiego. W moim przypadku to kubek herbaty, przeglądanie ciekawych blogów w Internecie, czy oglądanie ulubionego serialu. Nie pogardzę też spotkaniem z przyjaciółmi, zjedzeniem czegoś dobrego (kurczę, to to dopiero poprawia humor… nie mówię, że codziennie trzeba się nagradzać w ten sposób, no ale… :) ), czytaniem książki. Czasem humor potrafi poprawić mi… posprzątanie mieszkania, bo jak mam wokół siebie czysto i pachnąco, to od razu mi lepiej. No i koniecznie świece zapachowe.

Gdybyś mogła być obywatelem (obywatelką) dowolnego państwa świata, to jakie byś wybrała?

No i tu szczerze mówiąc nie mam pojęcia, co odpowiedzieć. Nie mam nic przeciwko swojej oryginalnej narodowości i chyba nie miałabym potrzeby tego zmieniać. Tak siedzę i myślę i chyba niewiele w tej kwestii wymyślę.

Czy masz jakieś ulubione miejsce, do którego lubisz wracać albo które wspominasz z sentymentem?

Oczywiście, że tak. Dla mnie takim miejscem jest zdecydowanie Rzym. Mieszkałam tam przez pół roku, poznałam wspaniałych ludzi i bez wahania mogę powiedzieć, że był to najfajniejszy okres w moim życiu. Takim miejscem jest dla mnie też Paryż, bo przez prawie dwa lata… latałam tam na randki ;) Mimo, że to się już zmieniło, to to miejsce i tak będzie miało dla mnie wartość sentymentalną.

Myślałaś kiedyś o tym, żeby się wyprowadzić w inne miejsce i zacząć wszystko od nowa? Jeśli tak, to gdzie ?

Tak, nawiązując jeszcze do poprzedniego pytania, myślałam o tym. Myślałam kiedyś o Paryżu ;)

O spełnienie jakiego życzenia poprosiłabyś złotą rybkę?

Żeby pozwoliła mi podróżować bez ograniczeń, kiedy chcę, gdzie chcę i z kim chcę. Po prostu.

Jakie blogi w sieci najchętniej czytasz i dlaczego?

Oczywiście te o tematyce podróżniczej i fotograficznej, z tego względu, że sama takiego bloga prowadzę. Szukam w ten sposób inspiracji, podglądam techniki fotografowania innych osób (przyznaję się do tego bez bicia), żeby móc stawać się lepszą w tym, co robię. Internet aż roi się od mega utalentowanych ludzi, których czytać i oglądać to sama przyjemność ! Czytam też blogi o tematyce lifestylowej, dlatego, że to dość obszerna kategoria. Można tu znaleźć różnorodną tematykę – od różnych recenzji, czy to filmów książek, czy kosmetyków, po artykuły motywacyjne, albo psychologiczne, a to wszystko w mniejszym lub większym stopniu mnie interesuje.

Dlaczego zdecydowałaś się prowadzić własnego bloga?

Własnego bloga założyłam w jednym konkretnym celu – żeby zebrać wszystkie moje erasmusowe wspomnienia. Zaczęło się więc od opowiadania o erasmusowych podróżach po Włoszech. Blogowanie spodobało mi się na tyle, że postanowiłam zostać i blog nieco ewoluował – pojawiało się na nim dużo francuskich akcentów. A teraz pojawiać się będą różne miejsca. Pewnie nie będzie już „monotematycznie”, ale postaram się, żeby było ciekawie. Jestem bardzo zadowolona z faktu, że tu zostałam i rozwinęłam stronę i na pewno będę to kontynuować. Postanowiłam też, że czasami, oprócz typowych fotorelacji stricte z podróży, będą pojawiać się tu też posty pokazujące moje inne zabawy aparatem – na przykład ludzie – portrety, plenery, czy fotografia natury etc. Lubię też spacery z aparatem, nawet po najbliższej okolicy i czasem je tutaj pokazuję. Będzie takich więcej !

Wyjazd do Zakopanego – tak niedaleko, a tak pięknie !

Zbliżenie do natury – taką fotografię też uwielbiam.

Z tego miejsca chciałam podziękować za możliwość napisania posta o nieco innym, niż zwykle charakterze. Miało to też wymiar nieco „terapeutyczny”, bo fajnie jest się czasami przyjrzeć własnej osobie i pomyśleć, co by się odpowiedziało, gdyby ktoś zadał mi takie pytania. No i zadał, a ja pomyślałam i odpowiedziałam ;)

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Zgodnie z zasadami wyzwania, nominuję do niego autorów ciekawych blogów, na które zaglądam i z tego miejsca im mówię: tworzycie fajne rzeczy ! Oby tak dalej ;) A oto pytania, które chciałabym Wam zadać :

 1. Skąd wziął się u Ciebie pomysł na prowadzenie bloga?
 2. Czym zajmujesz się zawodowo? Czy ma to związek z blogiem, czy prowadzenie bloga to czyste hobby?
 3. Jakie masz sposoby na relaks?
 4. Czym według Ciebie charakteryzuje się dobry blog?
 5. Jakie blogi najchętniej czytasz (chodzi o tematykę)?
 6. Które książki według Ciebie każdy powinien przeczytać? (podaj przynajmniej dwa tytuły ;) )
 7. Gdzie najchętniej wyjeżdżasz na wakacje/urlop/weekend?
 8. Jeśli miałabyś wybrać: podróże rzadziej, ale na dłużej i dalej, czy częściej, krócej i w miarę niedaleko, co wybierasz?
 9. Twoje najbliższe podróżnicze plany?
 10. Co Cię uszczęśliwia?

Kogo nominuję?

Chez la petite polonaise

Thief of the world

Jusiaczki on tour

AniaUlanicka

The french leave

La blonde vita

A dreamer’s life

Kocie ścieżki po Europie

Antonita

Dziewczyny, jeśli któraś z Was chce podjąć temat, opublikujcie u siebie na blogu wpis z odpowiedziami na moje pytania, wymyślcie swoje i nominujcie kolejne osoby. Miłej zabawy, Liebster Blog Award to naprawdę fajna inicjatywa :)

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 • 1. Pomysł na prowadzenie bloga wziął się z miłości do zdjęć i chęci ich publikacji. Później potoczyło się to wszystko już własnym torem! :)
  2. Zawodowo zajmuję się fotografią, grafiką i blogowaniem właśnie – nie tylko blogiem głównym, ale również portfolio. Jest on również platformą, na której publikuję efekty swojej pracy, backstage i piszę o tym, czym się zajmuje.
  3. Moim relaksem są zdjęcia, gotowanie i książki! <3
  4. Dobry blog musi być estetyczny. Na brzydkim nie zostaję dłużej niż 5 sekund.
  5. Blogi lifestylowe.
  6. Biografię Steve'a Jobsa!
  7-9. Najchętniej wyjeżdżam w góry! Obojętnie na jak długo. I mam nadzieję, że niedługo znowu się tam pojawię.
  10. Najbardziej uszczęśliwia mnie moja pasja. :)

  Dziękuję za nominację i pozdrawiam! :)

 • dziękuje za odwiedziny, świetny blog i wpis :) http://www.adriana-style.com

 • Życie w zgodzie z samym sobą to chyba najlepsza opcja życia,choć często niełatwa. Dzięki tej opcji nasze życie może być naturalne i… takie właśnie dosłownie NASZE. Opinie innych są przydatne,niejednokrotnie warto je brać pod uwagę,ale nie warto uzależniać życia od innych. Kubek herbaty to jest rzeczywiście coś. Też tak mam. I nie jeden taki kubek w czasie dnia :D Pozdrawiam.

 • Bardzo dziękuję za nominację! To już moja druga, odpowiedzi na pytania z pierwszej są u mnie na blogu :)

  1. Blog powstał wiele lat temu, gdy wyjeżdżałam na Erasmusa. Zakładałam go z myślą o rodzinie i znajomych, chciałam żeby wiedzieli co się u mnie dzieje, gdy jestem tak daleko od domu :)
  2. Zawodowo jestem związana z marketingiem i promocją turystyki. Blog to dla mnie hobby, ale pomógł mi w zawodowej karierze i dumnie mam go wpisanego w CV.
  3. Chciałabym napisać, że dla relaksu biegam albo chodzę na basen, ale to by była lekka ściema! Lubię się poruszać, ale prawdziwy relaks to dla mnie kanapa, kocyk i Netflix :)
  4.Ja lubię gdy blogi są ładne, schludne i czytelne :)
  5. Najchętniej przeglądam blogi podróżnicze (ale nie wszystkie, niektórych nie trawię),a ostatnio też blogi o zero waste i o upcyklingu.
  6. Hmm… Zawsze przy takich pytaniach mam pustkę w głowie! Podam jedną: Finansowy Ninja Michała Szafrańskiego. Jestem świeżo po lekturze i czuję się o wiele mądrzejsza :)
  7. Na wakacje gdzieś gdzie jest ciepło i gdzie można wygrzać się na plaży (ale też pozwiedzać). Lubię też weekendowe wypady do innych miast albo na wieś.
  8. Bardzo trudne pytanie dla mnie, kompletnie nie wiem co bym wolała…
  9. Na razie większych planów podróżniczych brak, miałam trochę zawirowań w domu i planowanie wakacji zeszło na dalszy plan. Ale rozmyślam nad Estonią, Litwą i Łotwą.
  10. Takie proste rzeczy, czas spędzony z rodziną albo przyjaciółmi, dobre jedzenie :)

  Pozdrawiam!

  P.S. Ja po każdym myciu rąk nie kremuję, ale NIE ZASNĘ jeśli tego nie zrobię przed snem!

  • Bardzo dziękuję za odpowiedzi ;) Co do pytania podróżniczego, to mnie też ostatnio po głowie chodzą kraje bałtyckie… ale oczywiście nie tylko ;) Również pozdrawiam !