O mnie i o blogu

DSC_0809

Cześć, tu Kasia !

Jestem fotografem amatorem, entuzjastką podróży na wyciągnięcie ręki, uważnym obserwatorem i osobą uzależnioną od dobrego jedzenia i herbaty ;)  Na co dzień mieszkam i pracuję w Krakowie.

Skąd wziął się pomysł na bloga?

Na przełomie 2014 i 2015 roku miałam  okazję i przyjemność przebywać przez jeden semestr we Włoszech na stypendium Erasmus+ w Rzymie, uważam to za jedno z ciekawszych doświadczeń w moim życiu, które wiele w nim zmieniło. Niniejszy blog powstał po to, by przywrócić moje wspomnienia z tego czasu, żeby stworzyć pewnego rodzaju pamiątkę „rzeczową” w postaci wpisów ze zdjęciami z poszczególnych podróży, ogólnych odczuć związanych z pobytem we Włoszech. Nie tylko chęć opisywania doświadczeń miała na to wpływ – duże znaczenie miała też moja niesłabnąca miłość do fotografii i chęć podzielenia się tą pasją. A że lubię podróże, to można te dwie pasje połączyć ;)

Jaki jest więc przekaz mojego miejsca w sieci?

Lubię robić zdjęcia i się nimi dzielić. Po prostu.

Na pewno nie nazwę siebie podróżniczką, bo nie zajmuję się tym na co dzień. Wycieczkuję wtedy, kiedy mogę sobie na to pozwolić. Blog ten nie jest więc stroną typowo podróżniczą, jest raczej zbiorem różnych momentów, których doświadczam w swoich niedalekich wojażach. To także portrety bliskich, pejzaże, kwiaty – bo lubię być blisko natury. Tu chodzi przede wszystkim o zdjęcia. To taka miła odskocznia od codzienności. Znajdują się tu nie tylko zdjęcia z podróży – czasem lubię po prostu pospacerować sobie z aparatem po mieście, w którym mieszkam, poobserwować naturę, czy ludzi zza obiektywu. Podsumowując, tak naprawdę widziałam jeszcze bardzo niewiele, ale doceniam to, co udało się już zobaczyć, a fotografowanie tych wszystkich miejsc to czysta przyjemność, którą staram się tutaj pokazywać.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz